התחברות לאתר:

איך עושים שוקולד?

סקרנים לדעת מה הסוד מאחורי המאכל האהוב ביותר בעולם? החל ממטעי הקקאו האינסופיים דרך הקלייה במפעל ועד לידיים שלכם בתור מוצר ארוז ונחשק. איך לעזאזל עושים את הדבר הטעים הזה?

מה לא נאמר על השוקולד? הוא משמין והוא בריא, נאכל בסתר או במפגש בין חברים, ניתן כמתנה או נאכל בגניבה. מה הסוד של השוקולד?

תהליך ייצור השוקולד ארוך למדי. הכל מתחיל בשדות הקקאו. עץ הקקאו יכול לגדול עד 12 מטר אך בשדות המיועדים לשוקולד מגבילים את גביהתו עד ל-2 מטר. התרמילים של עצי הקקאו, המכילים כ-50 פולים כל אחד, נלקטים מהעצים ועוברים ביקוע להוצאת הפולים. את הפולים מניחים תחת קליפות ובננה ונותנים להם לתסוס שמונה ימים. לאחר מכן מייבשים את הפולים כשבועיים בשמש ומיד לאחר מכן קולים אותם עד שנותר להם רק 3% לחות. בשלב זה מכונה מסיבית מרסקת את הפולים ומפרידה את הקליפה של הפולים מתוכנם. את פנים הפולים מועכים ומתקבל מה שנקרא עיסת קקאו. מן עיסת הקקאו מפרידים בעזרת מכבש-לחץ אבקת קקאו וחמאת קקאו. כשאתם רואים על חפיסת השוקולד שלכם "70% מוצקי קקאו" דעו ש- 70% אחוז מתכולת החבילה עשויים משילוב עיסת קקאו, חמאת קקאו ואבקת קקאו.

עכשיו שאתם מכירים את התאוריה שמאחורי הכנת השוקולד תוכלו לצפות ביוטיוב בתהליך כולו ולהבין טוב יותר איך עושים שוקולד.

כמו תמיד, מה שמיוצר בבית הרבה יותר טעים ובעיקר הרבה יותר כיף. באתר קקאו טבעי מצאנו ערכה מגניבה במיוחד להכנת שוקולד ביתי לבד. הם מספקים את עיסת הקקאו ואבקת הקקאו וגם את המתכון. היתרון בהכנה ביתית של שוקולד הוא דבר ראשון הטריות של שוקולד שנעשה במקום, וגם היכולת לקבוע כמה מריר או מתוק הוא יהיה - בדיוק לפי הטעם שלכם.


על מנת לצפות בקישור עליך ללחוץ "אהבתי" או "g+1"


בטוח יש לך פייסבוק.
1. תהיה חבר שלנו וקבל את הדברים הכי שווים בחינם. עידכון אחד לשבוע בממוצע.
2. הצטרף לקבוצת חברי האתר בפייסבוק.
3. עשה לנו "אהבתי"

4. שתף עם החברים איך עושים שוקולד?


שים לב! קישורים נוספים שיעניינו אותך:  
איך אוכל , איך ממתקים , איך שוקולד , איך קקאו , איך ייצור שוקולד , איך מתכוניםאיך עושים שוקולד?
איך מכינים שוקולד?
איך מייצרים שוקולד?
ייצור שוקולד
הכנת שוקולד
הכנת שוקולד מפולי קקאו
איך עושים מפולי קקאו שוקולדמאת חינם בחינם
GoogleFind us on Google+
-