התחברות לאתר:

איך לבחור דוד שמש?

קניית דוד שמש היא משימה שכדאי להקדיש לה זמן. דוד השמש שאתם קונים עכשיו אמור לשמש אתכם לשנים רבות. קראו כיצד לבחור דוד שמש איכותי, איך להימנע מזיופים ועוד הרבה...

דוד שמש, הרכיב המבטיח לנו מים חמים אמור לשמש אותנו לשנים רבות וטובות. נעבור על כמה פרמטרים חשובים לקניית דוד שמש, ככה שאף אחד לא יוכל לעבוד עליכם.

איזה גודל דוד?
לפי מספר הנפשות בבית אפשר להמליץ על נפח דוד השמש. שימו לב - אמבטיה או ג'קוזי דורשים דוד שמש בעל קיבולת של לפחות 150 ליטר.          
1-2       80 ליטר
2-4       120 ליטר
4-5       150 ליטר
מעל 6   200 ליטר

אתה בטוח שיש לך תו תקן?
מכון התקנים הישראלי, יצא בהצהרה ש-50% מהדודים הנמכרים היום בשוק הם בעלי תו תקן מזויף. מוצר בעל תו תקן מזויף לרוב לא יצופה באמייל מבפנים, וגם זרז החימום יהיה נתון לבעיות אבנית רבות יותר.
על מנת לבדוק עם הדוד שמציעים לכם עומד בתקן היכנסו לאתר מכון התקנים הישראלי והקלידו שם: 'אוגר לדוד שמש' והקליקו 'חיפוש'. תו התקן אותו עליכם לדרוש נקרא: ת"י 579. כל דוד שמש בעל תו תקן ישראלי יעשה את העבודה בלי שום בעיה.

סוג הצנרת
כשקונים דוד שמש ניתן להרכיב אותו עם מוליכי מברזל או מנחושת. המשמעות היא בעיקר בכל הקשור לאבנית ולקרהּ. מוליכי נחושת ממתכת רגישים מאוד להצטברות אבנית ולקרה (הצטברות של קרח). במקומות בהם הטמפרטורה בלילה צונחת אל מתחת ל-0 מעלות מומלץ שלא להשתמש במוליכי נחושת, מאחר והם יכולים להתפוצץ. כמו כן, אם אין לכם מסנן אבנית ראשי לבית או אם אזורכם משופע במים קשים המלאים באבנית, העדיפו מוליכי מים מברזל.

ברז תרמי - חובה
החל מ-2006 התקן לדוד שמש מחייב התקנת ברז תרמי. ברז כזה מונע ממים מעל טמפרטורה מסוימת לצאת מהדוד וכך הוא מונע כוויות (בעיקר לילדים). וודאו שמתקין דוד השמש שלכם דואג לברז תרמי!

ממי לקנות?
שימו לב שהאדם ממנו בחרתם לקנות את דוד השמש, עובד באחת החברות הידועות או לפחות ספק רשמי שלהם. בין החברות המובילות: כרומגן, טל סחר, נמרוד ואמקור. לא חסרים דוגמאות של דודי שמש שאחרי שנתיים, פתאום מפסיקים לעבוד. המתקין מצידו יטען שהוא כבר לא עובד עם החברה הזאת יותר ואתם תיתקעו עם דוד שמש תקול.

מה אני מקבל?
מתקינים רבים, חאפרים בעיקר, מעדיפים להשאיר את חלקים הישנים במערכת במקום להחליף לחדשים. שימו עין (אפילו שתיים) על המתקין בזמן ההתקנה, וודאו שהוא מחליף לכם את כל חלקי המערכת לחלקים חדשים.  עם גמר ההתקנה, צריך המתקין לבדוק את המערכת בלחץ של 12 אטמוספרות לפחות. עליו לוודא היטב כי אין נזילה משום חיבור או ברז. 
שווה להעזר באתר של משרד התשתיות הלאומי שם תמצאו המלצות ופירוט איך לבחור דוד שמש, על מה להקפיד כשמתקינים אחד ועוד הרבה מידע.

לבחור דוד שמש זה כמובן לא סוף הסיפור. הדוד הוא סך הכל המיכל שמאכסן את המים החמים. קולטי השמש חשובים ממנו בו הרבה. היכנסו וקראו איך בוחרים קולטים לדוד שמש כדי שהחורף הבא יהיה גם רטוב וגם חם.


על מנת לצפות בקישור עליך ללחוץ "אהבתי" או "g+1"


בטוח יש לך פייסבוק.
1. תהיה חבר שלנו וקבל את הדברים הכי שווים בחינם. עידכון אחד לשבוע בממוצע.
2. הצטרף לקבוצת חברי האתר בפייסבוק.
3. עשה לנו "אהבתי"

4. שתף עם החברים איך לבחור דוד שמש?


שים לב! קישורים נוספים שיעניינו אותך:  
איך דוד שמש , איך בית , איך חימום , איך מים , איך מדריכיםאיך בוחרים דוד שמש
התקנת דוד שמש
דוד שמש עם תו תקן
כיצד בוחרים דוד שמש לבית?
איזה דוד שמש לקנות?
איזה דוד לבחור?
מדריך לקניית דוד שמשמאת חינם בחינם
GoogleFind us on Google+
-